Kredyty Szczecin - Bankikredyty.pl

BGK wstrzymuje przyjmowanie wniosków o dopłaty MdM na 2018 rok

Expander Szczecin - kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Wraz z dniem 7 kwietnia bieżącego roku Bank Gospodarstwa Krajowego poinformował, że wstrzymuje proces przyjmowania wniosków o dofinansowanie kredytu hipotecznego na 2018 rok. Chociaż przewidywano, że zainteresowanie będzie duże, popyt okazał się dużo większy. Początkowo prognozowano, że osoby planujące zakup mieszkania na kredyt, będą mieć czas na złożenie wniosku do wakacji, tymczasem już na początku kwietnia zostały osiągnięte limity 50% puli środków przeznaczonych na dopłaty MdM.

Mimo, że na program MdM zostało przeznaczonych aż 762 mln zł, to kwota ta według prawa musi być podzielona na dwie transze, tak aby z dofinansowania mogły skorzystać osoby osób, które złożą wniosek w roku 2018. Najprawdopodobniej zainteresowanie na początku następnego roku będzie równie duże, co w roku bieżącym. Wnioski będzie można składać już od 1 stycznia w bankach, które będą miały podpisaną stosowną umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

W 2018 roku program MdM zostanie zakończony

Program Mieszkanie dla Młodych został uruchomiony wraz z rokiem 2014, od tego czasu wiele młodych ludzi skorzystało z pomocy państwa w nabyciu swojego pierwszego mieszkania. Jego zakończenie zostało zaplanowane na roku 2018, także jest to ostatnia szansa na to, aby móc wziąć kredyt z dofinansowaniem. Oczywiście zamknięcie programu nie oznacza, że państwo nie będzie wspierać młodych ludzi, miejsce MdM zajmie nowy program wynajmu mieszkań. Ze względu na to, że to ostatni rok, gdzie można otrzymać pomoc finansową w nabyciu nieruchomości, przewiduje się, że przyjmowanie wniosków zostanie zakończone w już marcu 2018 roku.

Czy nowy program rządowy, będzie cieszyć się równie dużym zainteresowaniem? Mieszkanie Plus to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą się zadłużać w bankach lub nie posiadają zdolności kredytowej, przez co nie mogą pozwolić sobie na zakup nieruchomości na kredyt. W ramach nowego programu będzie można wynająć mieszkanie długoterminowo w bardzo przystępnej cenie. Przewiduje się też możliwość wykupu mieszkania, wówczas naliczany będzie wyższy czynsz.

Sprawdź także zestawienia:
Nowe promocje na kredyty gotówkowe 2023
Wysoko oprocentowane lokaty terminowe 2023
Najlepsze konta osobiste 2023