Kredyty Szczecin - Bankikredyty.pl

Jak kupić samochód taniej?

Expander Szczecin - kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Po polskich drogach jeździ coraz więcej samochodów, do najczęściej kupowanych marek należą Volkswagen Golf, VW Passat, Audi, Ople Astra oraz BMW. Zazwyczaj decydujemy się na zakup małych, tanich samochodów, którymi będzie można swobodnie przemieszczać się po mieście. Jak kupić używany samochód w dobrej cenie?

Samochody demonstracyjne

Samochody demonstracyjne używane są przez dealerów, którzy zazwyczaj korzystają z nich przez okres kilku miesięcy. Zakup takiego samochodu to dobre rozwiązanie dla tych osób, które wahają się między zakupem modelu z salonu a używanym autem. Decydując się na samochód testowy, możemy liczyć na 10-20% niższą cenę oraz gwarancję.

Licytacje komornicze

Jeżeli mamy w planach zakup samochodu używanego i zależy nam na maksymalnie niskiej cenie, warto zastanowić się nad udziałem w licytacji komorniczej. Ceny wywoławcze na takich aukcjach są dużo niższe – przy pierwszej licytacji to 3/4 wartości oszacowania.

Auta poleasingowe

Innym ciekawym rozwiązaniem są samochody poleasingowe. W tym wypadku niestety musimy się liczyć z większym przebiegiem, takie auta mogą być niestety mocno wyeksploatowane, dlatego przed zakupem warto dokładnie się mu przyjrzeć. Pracownicy niestety nie szanują samochodów służbowych, dlatego niektóre są zaniedbane.

Ogłoszenia internetowe

Obecnie najczęściej szukamy okazji w internetowych portalach aukcyjnych, to chyba najszybsze i najprostsze rozwiązaniem, chociaż w tym wypadku trzeba wykazać się dużą czujnością. Nie ufajmy osobom, które chcą sprzedać nam samochód w bardzo atrakcyjnej cenie twierdząc, że nie będzie on wymagał żadnych napraw. Warto zwrócić również szczególną uwagę na treść ogłoszenia, jeżeli nie ma w nim żadnych konkretnych informacji, lepiej na nie, nie odpowiadać. Jeżeli umawiamy się na oględziny samochodu, pamiętajmy, aby nie zaczynać rozmowy od negocjowania ceny.
Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup samochodu używanego z licytacji, czy z komisu pamiętajmy, aby sprawdzić jego stan technicznych oraz historię.

Sprawdź także zestawienia:
Nowe promocje na kredyty gotówkowe 2023
Wysoko oprocentowane lokaty terminowe 2023
Najlepsze konta osobiste 2023

1