Kredyty Szczecin - Bankikredyty.pl

Jak sprawdzić siebie w ERIF?

Expander Szczecin - kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Oprócz biur informacji gospodarczej KRD, BIG InfoMonitor, KBIG czy KIDT istnieje ERIF. Klienci korzystający z tej bazy – indywidualni, korporacyjni, samorządy czy inne instytucje mogą nie tylko pozyskać informacje i potwierdzić wiarygodność interesujących podmiotów, ale tez sprawdzić samego siebie. Pozyskanie informacji o podmiotach gospodarczych ograniczyć może ryzyko inwestycyjne czy okazać się pomocne w odzyskaniu należności. Wiele osób, które zostaną wpisane do bazy ERIF dobrowolnie reguluje zadłużenie mając świadomość, że nie za dobrze to wygląda w oczach kontrahentów, bo świadczyć może o utracie płynności czy wiarygodności finansowej. Dlatego takie znaczenie ma cykliczne sprawdzenie w tego typu bazach, czy przypadkiem, nawet pomyłkowo nie zostaliśmy zamieszczeni na liście niesolidnych.

Jak to zrobić?

Wystarczy bezpłatnie zarejestrować się w bazie infoKonsument.pl. Proces rejestracji jest intuicyjny i nie powinien sprawić większych problemów. Pierwszy etap procesu rejestracji zakończy się wyborem dostępu do konkretnych kategorii ERIF (jeśli chcemy sprawdzić informacje o samym sobie czeka nas kolejna weryfikacja – skan lub zdjęcie dokumentu potwierdzającego uprzednio wprowadzone dane).

System ERIF umożliwia pozyskanie takich informacji jak wpisy na temat siebie, ale i dane dotyczące takich zapytań wysyłanych przez inne podmioty/instytucje w przeciągu ostatniego roku. Możliwe będzie zweryfikowanie, czy nikt inny nie korzystał z naszego dokumentu tożsamości (także podrobionego), a także możliwe będzie zamówienie dodatkowego, pełnego raportu o danych figurujących w ERIF oraz dokonanych zmianach.

Dodatkowe usługi są płatne

Ustawowe prawo do pozyskania raportu podstawowego na swój temat przysługuje raz na 6 miesięcy. Kolejne, ponadprogramowe pobranie kosztuje ok. 3 zł. Płatne są tez dodatkowe usługi jakie udostępnione są w bazie. W serwisie infoKonsument znajduje się opis funkcjonalności i wszelkie opłaty za poszczególne opcje wykorzystywane przez użytkownika.

Kto powinien sprawdzić siebie w ERIF?

Zwykle osoby, które miały problemy finansowe i jest ryzyko, że zostały wpisane do bazy, osoby które spłaciły zobowiązanie i chcą sprawdzić, czy wykreślono ich z listy nierzetelnych partnerów, osoby które mają problem z uzyskaniem kredytu bankowego, zakupu ratalnego i inne, które są świadome ryzyka figurowania w takich rejestrach.

Sprawdź także zestawienia:
Nowe promocje na kredyty gotówkowe 2023
Wysoko oprocentowane lokaty terminowe 2023
Najlepsze konta osobiste 2023