💳 Karty kredytowe porównanie

Karty kredytowe porównanie wrzesień 2023

Porównanie kart kredytowych na wrzesień 2023 – wybrane karty kredytowe z bonusami i pakietami w promocjach; oferty dostępne w wybranych bankach komercyjnych w Polsce:

Karty kredytowe porównanie wrzesień 2023

Co to jest karta kredytowa?

Jest to rodzaj karty płatniczej, która ma odgórnie nałożony limit kredytowy przez bank. Kartę kredytową można posiadać w tym samym banku co mamy konto.

Jak korzystać z karty?

Z głową, ponieważ jeśli wyczerpiemy odgórnie ustalony limit musimy go spłacić. Powinniśmy więc uważać aby się nie zadłużyć, a jeśli przekroczymy termin spłaty będziemy mieć doliczane tak zwane odsetki czyli dodatkową kwotę do naszego zadłużenia. W wielu bankach istnieje jednak tak zwany okres bezodsetkowy, który wynosi maksymalnie 50 dni ale nie przysługuje nam on na wszystkie usługi, które oferuje nam karta kredytowa. Powinniśmy więc upewnić się jakich usług dotyczy okres bez odsetkowy.

Przelewy za pomocą karty kredytowej

Rachunki kartą kredytową można zapłacić, ale nie jest to jednak zawsze opłacalne. Niektóre banki tego typu płatności traktują jako transakcje gotówkowe, a inne jako bezgotówkowe. Niestety jednak każdy bank pobiera prowizje za tego typu przelewy. Zawsze warto przed wyborem karty kredytowej zapoznać się z dodatkowymi opłatami żeby potem nie być zdziwionym oraz nie czuć się oszukanym.

Różnica pomiędzy kartą debetową, a kredytową

Karta debetowa jest to podstawowa karta, która jest wydawana w momencie otwarcia konta osobistego i umożliwia nam ona wykonywanie płatności oraz wypłatę gotówki, ale korzystając z takiej karty zarządzamy tylko swoimi pieniędzmi, które zarobiliśmy. Natomiast karta kredytowa oferuje nam te same funkcje tylko korzystamy nie ze swoich zarobionych pieniędzy a oferowanych przez bank przy czym korzystanie z takiej karty nie jest w pełni darmowe oraz mamy ustaloną odgórną kwotę przez bank do, której możemy korzystać z karty, oraz kwotę którą wydamy należy spłacić w wyznaczonym przez bank terminie.

Powyższe porównanie kart kredytowych stanowi subiektywny zbiór prezentacji, ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty portalu Bankikredyty.pl.